Afyon Haber

Serteser, Atso’nun Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi – SİVİL TOPLUM

[ad_1]

Serteser’in konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Farklı bir ortamda Meclis toplantımızı yapıyoruz. Koronavirüs salgınından sonra belki bazı değişimler olacak ama ben en kısa zamanda Meclis toplantılarımızı, birbirimizin yüzünü görerek, elini sıkarak gerçekleştirmeyi ümit ediyorum.

Sizlere bilgilendirme yapmadan önce Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’in açılışının 100’üncü yıldönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ayrıca Ramazan ayınızı da tebrik ediyorum. Ramazan Ayı’nın size, ailenize, sevdiklerinize, ülkemize ve tüm insanlığa huzur ve bilhassa sağlık getirmesini diliyorum.

Dünya ve ülkemiz, koronavirüs salgını dolayısıyla zor günler geçirmektedir.

Odamız, Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile temasa geçmiş ve üyelerimizden gelen talepleri hem TOBB’a, hem de diğer ilgili makam ve mercilere iletmiştir. Odamız, 17 Mart 2020 tarihinden bugüne 85 lobi faaliyetine imza atmıştır.

Bu süreçte ayrıca, Meslek Komitelerimiz’in Başkanları ve siz değerli Meclis Üyelerimiz ile video konferans yöntemiyle istişare toplantıları düzenleyerek sektörlerinizde yaşadığınız sıkıntıları not alarak yine TOBB ve diğer makamlara ilettik.

Oda ve Borsalar’ın ilettiği 60’ı aşkın sorun, TOBB’un girişimleri ile çözüme kavuştu.

Biz de çözüme kavuşan sorunları yerel gazetelere verdiğimiz Teşekkür İlanı ve sosyal medya mecralarımızdaki duyurularımızla kamuoyuyla paylaştık.

İşletmelerimizin bu salgından asgari ölçüde etkilenmesini sağlamak amacıyla TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu gece gündüz demeden çalışıyor.

Sayın Başkanımız’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Odamız’da Genel Sekreterimiz ve personelimiz bu süreçte üyelerimiz adına önemli çalışmalara imza attılar. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Koronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama tahribatını en aza indirmek ve ekonomiyi canlı tutmak amacıyla açıklanan ekonomik paketler ile ilgili Ar-Ge birimimize hizmetiçi eğitim verdik.

Ar-Ge personelimiz, üyelerimizi destek paketleri hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirüs salgınının ekonomiye etkisini azaltmak üzere yaptığımız çalışmalar hakkında 16 Mart 2020’den bu yana 27 konuda kısa mesaj, 36 konuda elektronik posta olmak üzere 170 bin e-posta, 144 bini aşkın tekil kısa mesaj gönderdik.

Ayrıca salgının yayılmasını önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını da sosyal medya mecralarımızda paylaştık.

Yine bu süreçte üyelerimize sektör sıkıntıları ve çözüm önerilerini bizimle paylaşmaları için internet üzerinden form bağlantısı gönderdik. Bu bağlantıya sorunları ile ilgili paylaşım yapan 34 firmamıza elektronik posta ile, 31 firmamıza telefon ile geri bildirim yaptık. Ayrıca 2 firmamızın sorunları hakkında da lobi faaliyeti yürüttük.

16 Mart 2020’den bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeleri, Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Üyeleri ile yaptığı toplantılarda da önerilerimizi dile getirdik.

Birkaç gün önce kamuoyuna açıkladığımız TOBB Nefes Kredisi için Odamız’dan 214 adet faaliyet belgesi verdik.

Dinamik bir süreç yaşıyoruz. Her gün ekonomi ile ilgili yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu toplantımız haricinde de karşılaştığınız bir sorun olursa, hem benim ile, hem Sayın Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile paylaşabilirsiniz. Biz de karşılaştığınız sorunun çözümü için elimizden gelen gayreti gösteririz.

[ad_2]
Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu