Siyaset

Sandıklı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması – SİYASET

03 Nisan 2020 – 11:36 – Güncelleme: 03 Nisan 2020 – 11:37

Özer, “Sandıklı Belediyesi daha duyarlı olmalı”

Özer, “Belediye hoparlöründen koronavirüs salgınına karşı ilçe halkına ‘Evde kal’ diye anons yaptıranlar, aynı zamanda 23 adet arsanın 31 Mart 2020 tarihinde açık ihale yoluyla satılacağını ilan ederek vatandaşları ihaleye katılmaya davet ederek ihaleyi yapmışlardır” dedi.
                                                                                                                                
 
Dünya genelinde ve ülkemizde her geçen gün artan koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için hem Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile hemde Sağlık Bakanlığı tarafından, vatandaşların zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları, sosyal mesafeye dikkat edilmesini ve toplu alanlarda insanların bir arada bulunmaması uyarılarına rağmen Sandıklı Belediyesinin bu ortamda ihale yapması tepki çekti. Milliyetçi Hareket Partisi Sandıklı İlçe Başkanı İbrahim Özer, “Tüm Dünyanın (Covid 19) Korona virüsüyle mücadele ettiği bu günlerde, ülkemiz de çok ciddi bir sınavdan geçmektedir. Bu sürecin başından beri devletimiz bütün kurum ve kuruluşlarıyla önce insan hayatı felsefesiyle, her türlü tedbirleri almaya çalışmakta, vatandaşların bireysel alacakları tedbirler konusunda sürekli bilgilendirme çalışmaları yapmaktadır. Bu bela kontrol altına alınıncaya kadar en önemli konu, insanlar arası temasın en aza indirilerek, sosyal mesafenin korunması, bu şekilde salgının önüne geçilmesidir. Bunun için sürekli, Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve uzmanların tavsiyesi ile mecburi bir ihtiyaç olmadıktan sonra evden çıkılmaması, evden çıkılması durumunda da sosyal mesafenin korunması çağrıları yapılmaktadır. Camilerde cemaatle namaz kılınmanın uygun görülmediği, toplu asker uğurlama törenlerinin iptal edildiği, cenazelerin en az katılımla ilan edilmeden defnedildiği, toplu yaşam gerektiren iş yerlerinin kapandığı, hatta bir grup insanımızın sokağa çıkmasının bile yasaklandığı bu süreçte, Sandıklı Belediyesi de bir dizi tedbirler almakta, hatta caddeleri termal su ile yıkayarak virüsten arındırma çalışmaları yapmakta, gün içerisinde defalarca evde kal ilanları yaparak üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktadır” dedi.
 
 
“Bu ihalenin yapılması şart mıydı?”
Ne yazık ki evde kal çağrısı yapan aynı belediye, hoparlörden ilan ederek, 31 Mart 2020 tarihinde 23 adet arsanın açık ihale yoluyla satılacağı ile ilgili insanları ihale salonuna davet ederek, bu arsanın satışları ile ilgili ihale yapmıştır” diyen Başkan Özer, “Özel sektörün bile önce sağlık ve insan hayatı dediği bu günlerde, bir devlet kurumunun insanları bir araya toplaması önce sağlık anlayışının hiçe sayıldığının bir göstergesidir. Bir takım insanların evlerinden dışarı, yasal zorunluluktan ya da endişelerinden dolayı çıkamadığı bir süreçte, bu ihalenin adil şartlarda yapılıp-yapılmadığı, değerini bulup-bulmadığı, ya da böyle bir toplantıya izin verilmesinin doğru olup-olmadığı, çok tartışılacak bir konu olsa da, aslolanın bu toplantı neticesinde katılımcıların ve çalışanların ve ilçemizin sağlığı açısından oluşturduğu tehdittir. Devletimizin ve Büyük Türk Milletinin ‘BİZ BİZE YETERİZ’ diyerek tek vücut olduğu bu süreçte bütün temennimiz ve duamız insan hayatıdır. İnşallah bu ihale süreci sonrası, ilçemiz sağlığını tehdit edecek neticeler doğurmaz.  İlçemiz yöneticileri de bundan sonra daha duyarlı davranırlar. Evde kal Türkiye. Evde kal Sandıklı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” diye konuştu


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu