Türkiye

Sakarya’dan 11 tır İdlib için yola çıktı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Yardım Vakfı iş birliğiyle organize edilen ve Suriye’nin İdlib kentine ulaştırılmak üzere hazırlanan içinde yardım malzemeleri olan 11 tır, Demokrasi Meydanı’ndan uğurlandı.

SAKARYA(İGFA)-Suriye İdlib'e gönderilen 11 yardım tırının uğurlama programına Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Başkan Danışmanları Sinan Çileli, Mustafa Ak, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, Hayrat Vakfı Kocaeli Bölge Temsilcisi Şükür Çakır, Hayrat Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Üzeyir Cesur, Büyükşehir bürokratları ve yardımseverler yer aldı. Tırlar, Kuran-ı Kerim tilavetiyle okunmasının ardından dualarla yola çıktı. 

'BİZLER YARDIMLA  İMTİHANDAYIZ'

Hayrat Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Üzeyir Cesur, “11 adet yardım tırımızın hazırlık ve planlamalarını tamamladık. İdlib şehrine bugüne kadar 78 tır yardımı bölgemizden dualarla uğurladık.

Bugünde 11 tır daha yardım tırını uğurlayarak bu sayıyı önce 89’a inşallah yıl sonuna kadar da 100’e çıkarmak istiyoruz. Bugün Suriye’de 1 milyon yetim kardeşimiz var. Bunların 200 bini kardeş şehrimiz İdlib’te. Onlar fakirlik ve müsibetle imtihan olurken bizler yardımla imtihandayız” dedi. 

Sakarya’nın geçmişte yaşadığı acı günleri hatırlatan Başkan Ekrem Yüce, “Malumunuz olduğu üzere 1999 yılında hep birlikte acı bir deprem tecrübesi yaşadık. Tarifi mümkün
olmayan acılar çektik. Aradan 22 yıl geçti ancak Sakarya yardımlaşmanın, kardeşliğin, destek olmanın ne denli önemli olduğunu asla unutmadı. 

İşte bugün de İdlib’deki savaş mağdurlarına kardeşliğimizi, dostluğumuz gönderiyoruz. Bu organizasyonun tertip edilmesinde emeği geçen Hayrat Vakfı’na hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu