Türkiye

Rize’de Kriz Masası kuruldu

Rize’de devam eden ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak nedeniyle Pazar ilçesinde yan dere taştı. Ardeşen, Hemşin ve Fındıklı’daki birçok derede ise su seviyesi yükseldi. Valilik, Kriz Masası kurdu.

RİZE (İGFA) – Meteoroloji Müdürlüğü uyarısı sonrasında sabah saatlerinde başlayan ve öğleden sonra etkili olan beklenen yağışlar dolayısıyla Rize Valisi Kemal Çeber’in başkanlığında Kriz Masası kuruldu.

Vali Çeber başkanlığında sabah saat 7:00’da AFAD Acil Yönetim Merkezi’nde Kriz Masası kurularak gelişmeler takip edilmeye başlandı. AFAD’da kurulan Kriz Masasına; Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AFAD Eğitim Daire Başkanı Nalan Aydın, Rize Vali Yardımcıları Bayram Sağır, Sedat Sezik, ve Kurum müdürleri katıldı.

Vali Kemal Çeber, öğleden sonra Rize genelinde yağışların etkili olacağını ve metrekareye 100 metreküpün üzerinde yağış düşebileceğini belirterek, “Bu yağışlar gece 21:00’e kadar devam edecek. 21:00’den sonra ise etkisini kaybetmesi bekleniyor. Tüm kurumlarımızla teyakkuz halindeyiz. Vatandaşlarımızdan ricamız oluşabilecek sel, heyelan ve taşkınlara karşı tedbirli olmalarıdır. Özellikle dere kenarlarından uzak durmalarını ve riskli bölgelerde iseler güvenli bölgelere geçmelerini rica ediyoruz” dedi.

Bu arada Pazar ilçesinin Melyat mevkiinde sağanak nedeniyle debisi artan yan dere taştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu