Türkiye

Rize’de felaketin yaraları sarılıyor

Rize’de önceki gün meydana gelen, 6 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin kaybolduğu, 5 kişinin yaralandığı, ev, iş yeri, altyapı ve üstyapı ile tarım arazilerinde ağır hasarların oluştuğu sel ve heyelan felaketinin izleri silinmeye çalışılıyor. 3 bakanın çalışmaları yakından takip ettiği Rize’de 802 kişinin görev alırken, kaybolan 2 kişi aranıyor, hasat tespit çalışması yürütülüyor.

RİZE (İGFA) – Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından Muradiye, Güneysu, Madenli ve Büyük köylerine geçmiş olsun dileklerinde bulunup hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşanan felaketin ilk anlarından itibaren diğer bakanlarla birlikte bölgede olduklarını söyledi. Devletin, hükümetin tüm imkanlarıyla burada olduğunu dile getiren Bakan Soylu, “Rize Güneysu’da var gücümüzle sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü afetten uzak eylesin” dedi.

Öte yandan bölgede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da çalışmaları yerinden yönetiyor. belediyeler, İl Özel İdaresi ile Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karayolları ekipleri, cadde ve sokakları selin sürüklediği moloz ve balçıktan arındırıyor, temizlik çalışması yürütüyor. Merkez ile 9 yerleşim yerinde meydana gelen sel ve heyelanlarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Defterdarlık ekiplerinin başlattığı hasar tespit çalışmaları da devam ediyor.

Rize #Güneysu’da vatandaşlarımızın yanındayız.Afetten etkilenen bölgede ekiplerimizin özverili çalışmaları sayesinde hasar tespit çalışmalarımızı süratli şekilde tamamlayıp bölgemizi bir an önce yeni çehresine kavuşturacağız.Halkımızın gösterdiği sabır ve güvene minnettarız. pic.twitter.com/ZeJcvGv0oU— Adil Karaismailoğlu (@akaraismailoglu) July 16, 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu