Türkiye

Pistten çıkan 2 uçakla ilgili kaza raporları hazırlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 7 Ocak 2020 ve 17 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da meydana gelen piste iniş sırasında yaşanan uçak kazalarına raporu hazırladı.

ANKARA (İGFA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi Başkanlığınca hazırlanan “Hava Aracı Kazası Araştırma ve İnceleme Raporu Duyurusu” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, 7 Ocak 2020 tarihinde meydana gelenen Pegasus işletmesindeki Boeing 737-800 uçağının Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişi sırasında pistten çıkması ile sonuçlanan kaza ile Ankara Polatlı’da 17 Kasım 2020 tarihinde Sage Havacılık ve Teknoloji AŞ ve işleticisi Maviyol Havacılık AŞ’ye ait olan TC-USR tescil işaretli hava aracının Orhan Ünsal Hava Parkı’na sert iniş yapması ile sonuçlanan hasarlı kazanın raporları hazırlandı.

Söz konusu olaylarla ilgili, araştırma ve inceleme raporlarının kişi ve kuruluşların bilgisine sunulmak üzere hazır olduğunu duyuran Bakanlık, konuyla ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumların nihai raporları incelemek istedikleri takdirde Bakanlığa başvurabileceğini bildirdi.

Resmi Gazete’deki ilgili ilana ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu