Türkiye

Osmaniye yangınıyla ilgili 5 gözaltı!

Antalya Manavgat’ta 4 ayrı noktada çıkan yangınlarla ilgili başlatılan soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü olarak sürdürülürken, Osmaniye yangınıyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

OSMANİYE (İGFA) – Orman Genel Müdürlüğü, kontrol altına altınan Osmaniye’de Kazmaca ve Dereobası köyleriyle birlikte 4 farklı noktadan çıkan yangınıyla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Müdürlük, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kasıtlı olarak orman yakmanın müebbet hapis ve 20 bin gün para cezasına kadar sonuçları olduğunu kaydetti.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kontrol altına alınan ve söndürme çalışmaları devam eden yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu.

#Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı, 4 ayrı noktada çıkan yangınlarla ilgili soruşturma başlattı.Ayrıca kontrol altına aldığımız Osmaniye yangınıyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.Kasıtlı olarak orman yakmanın, müebbet hapis ve 20 bin gün para cezasına kadar sonuçları vardır. pic.twitter.com/4tg71OrO02— Orman Genel Müdürlüğü (@OGMgovtr) July 29, 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu