Türkiye

Mudanya Eşkel sahillerinde ‘tedbiren’ deniz yasağı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle uygulanan tedbir kapsamında Eşkel, Eğerce ve Mesudiye sahillerinden Karacabey Boğazı’na kadar olan bazı plajlarda denize girilmesi 1 gün daha yasaklandı.

BURSA (İGFA) – Mudanya Kaymakamlığı tarafından olumsuz hava şartları nedeniyle Eşkel, Eğerce, Mesudiye sahillerinden Karacabey Boğazı’na kadar seyreden sahil şeridinde bugün denize girilmesine izin verilmedi. Yapılan meteorolojik değerlendirmelerde, denizdeki kuvvetli rüzgar durumundan dolayı can kayıpları ve boğulmaları önlemek amacıyla uygulamanın 24 Temmuz Cumartesi günü de devam edeceği bildirildi.

Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı ile Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, söz konusu bölgede önlem alarak sahildeki kişilere konuyla ilgili uyarılarda bulundu. Anons yaparak vatandaşların denizden çıkmaları sağlanırken, olağanüstü duruma karşı bölgede 112 ekibi de bölgede bekliyor.

Hatırlanacağı gibi, Mudanya Kaymakamlığı’nın denizde yüzme yasağı aldığı Eğerce ve Eşkel sahillerinde önceki gün, üç boğulma vakası önlenmişti. Yasağın diğer günlerde devam edip etmemesinin hava tahminlerine bağlı olacağını öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu