Spor

Milli Antrenör Sümeyye Zeybek güreşçilerle bir araya geldi

Afyonkarahisar’da yetişen ve Güreş Genç Kadınlar Dünya Şampiyonasında ülkemize ilk madalyayı getiren Milli Antrenör Sümeyye Zeybek Sporcu Eğitim Merkezindeki güreşçilerle bir araya geldi. Zeybek, güreşçilere antrenmanlara devam etmelerini ve beslenmeye dikkat etmelerini tavsiye etti.

Güreş branşında Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Afyonkarahisar’ı başarıyla temsil eden ve farklı madalyalar kazanan Milli Antrenör Sümeyye Zeybek, Sporcu Eğitim Merkezindeki öğrencilerle birlikte antrenman yaptı. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da sporcularla bir araya gelerek antrenmanları yakından takip etti.

“Sümeyye Zeybek, genç güreşçilere rol model olmak için geldi”

İl Müdürü Kasapoğlu, “Genç kızlarımızın antrenmanlarını takip ettik. Onlara moral motivasyon olmak istedik. Bugünün ayrıca bir özelliği var. Afyonkarahisar’ın evladı, ilk kez güreş branşında Dünya Şampiyonasında Afyonkarahisar’ı ve ülkemizi temsil etti. Sümeyye Zeybek kızımız buradaki genç güreşçilere rol model olabilmek için geldi. İnşallah buradaki genç sporcularımızın her biri Türkiye’de, Avrupa’da ve Dünya’da kürsü görecek, ben gençlerimizde bu inancı bu azmi görüyorum. Burada yetiştirdiğimiz genç sporcuların antrenmanlarına eşlik ettiği ve yeni teknikler gösterdiği için Sümeyye kızımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“Afyon’umun çocuğu geliştikçe gurur duyuyorum”

 

Milli Antrenör Zeybek, “Memleketime, Afyonkarahisar’a antrenmanlara davet ettikleri için İl Müdürümüz ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Ben memleketimde yetiştim, Afyon için Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında yarıştım. Afyon’umun çocuğu geliştikçe gurur duyuyorum. Elimden gelen her şeyi yapmak için hazırım. Şu an Antalya’da görev yapıyorum. Afyonkarahisar için de her şeyi yapmaya hazırım. Her zaman bizim yanımızda olan ve bize destek veren Vali Yardımcımız Nurullah Kaya’ya da teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı. 

Ardından güreşçi gençlerle antrenmana devam eden Zeybek, öğrencilere beslenme konusuna nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu