Afyon Haber

Mehmet Zeybek Oda Başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdi – BELEDİYELER

09 Mayıs 2020 – 17:11 – Güncelleme: 09 Mayıs 2020 – 17:13

BAŞKAN MEHMET ZEYBEK ODA BAŞKANLARIYLA İSTİŞARE ETTİ

İçişleri Bakanlığı’nca valiliklere gönderilen genelge kapsamında, mahalle ve semt pazarlarındaki giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye, nalburiye gibi ihtiyaç malzemelerinin satışının kısıtlanmasına ilişkin kararın, 11 Mayıs 2020 ‘den itibaren geçerli olmak üzere kaldırılmasının ardından, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Oda Başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

“3 METRE MESAFE KURALARINA UYULACAK”

Koronavirüs salgınının etkileri gözetilerek belirlenecek kurallara uyulması kaydıyla ilimizde semt pazarlarındaki giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye, nalburiye gibi ihtiyaç malzemelerinin satışının serbest hale gelmesinin ardından sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyulması gerektiğine işaret eden Belediye Başkan Mehmet Zeybek, Pazar esnafı için daha önce getirilen her bir tezgah ve sergi arasında en az 3 metre mesafe olması koşulu ile tezgah başında duran kişinin maske kullanması koşulu, bu malzemelerin satışı için de geçerli olacağını ifade etti.

“ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YAYINDAYIZ”

Tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca idari para cezası verileceğini aktaran Başkan Zeybek, tüm esnafımızı ve yurttaşlarımızı sosyal mesafe kurallarına uymaya davet etti. Başkan Zeybek gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda esnaf odası başkanlarıyla beraber hareket edeceklerini ifade etti.

“GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERECEĞİZ”

Toplantıda ayrıca yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi dört gün boyunca Fuar Alanında sosyal mesafe kurallarına uyulması koşuluyla pazarın açık olması yönünde karar alındı.Oda Başkanları ise toplantıyı değerlendirdi. Toplantının bir hayli verimli geçtiğine dikkati çeken oda başkanları 11 Mayıs itibariyle semt pazarlarındaki giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye, nalburiye gibi ihtiyaç malzemelerinin satışının serbest hale gelmesinin ardından sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda Oda Başkanları olarak gerekli hassasiyeti göstereceklerini dile getirdiler. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in desteğini hep yanlarında hissettiklerini dile getiren oda başkanları teşekkür ettiler.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu