Türkiye

Mardin’de 15 Temmuz gazilerine ziayret

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Gazilerini ziyaret etti. 

Şehmus EDİS (Mardin İGFA) – Vali Demirtaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri dolayısıyla 15 Temmuz 2016‘daki Fetullahçı Terör Örgütünün hain darbe girişimi sırasında gazi olan Mustafa Atlı ve Halil Algan’a evlerinde ziyarette bulundu.

Vali Demirtaş, beraberindeki Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Aile Sosyal ve Hizmetler Müdür V. Mehmet Zeki Eryarsoy, Mardin 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazi ve Terör Mağdurları Dernek Başkanı Hatice Kandemir ile ilk olarak 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde açılan ateşte gazi olan Mustafa Atlı’yı evinde ziyaret etti.

Daha sonra hain darbe girişimi gecesi İstanbul’da çıktığı tankın üzerinde açılan ateş sonucu gazi olan Halil Algan’ı ziyaret eden Vali Demirtaş , ziyarette gazilerle bir süre sohbet ederken aynı kararlı duruşu yine sergilemekten kaçınmayacaklarını ifade etti.

Vali Demirtaş, program kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mardin Şubesine, Mardin Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma, Mardin Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma ile Mardin 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazi ve Terör Mağdurları Derneklerine ziyarette bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu