Türkiye

Kuyumcuların ‘düğün’ bayramı

Kilis Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Zafer Bilik, geçtiğimiz yıl düğünlerin iptal edilmesi ve pandemi sürecinden dolayı çok sıkıntı çektiklerini yeni normalleşme ile birlikte düğün sezonunda açılması ile işlerin açıldığını dile getirdi.

KİLİS (İGFA) – Kurban Bayramı münasebetiyle düğün, nişan gibi etkinliklerde altın fiyatlarının aşağıya doğru düşmesinden dolayı altın piyasasında bir hareketliliğin olduğunu dile getiren Kilis Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Zafer Bilik yaptığı açıklamasında özetle şunları kaydetti:

“Malum yeni normalleşme ile birlikte düğün sezonları da açılmış oldu. Allah bizlere bir daha o pandemi şartlarını göstermesin. Düğün sezonunun tabi hareketliliği Kuyumcu esnafına da yansıyor. Hele hele altın fiyatlarını aşağıya doğru seyretmesinden dolayı altın almak isteyen hemşerilerimiz altına alıyorlar.

Buradan bir çağrıda bulunarak altın almak isteyen hemşerilerimiz Kurban Bayramı bereketi ile aşağıya doğru seyreden Altın fiyatlarından istifade ederek altın almalarıdır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu