Türkiye

Kocaeli’de çiftçilere 2 milyon litre yakıt desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üretimin her geçen öneminin arttığı dünyamızda çiftçilerimize desteğini de artırarak devam ettiriyor. Bu doğrultuda Kocaeli’de bitkisel üretim ve hayvancılık faaliyetinde bulunan 13 bin çiftçimize yaklaşık 2 milyon litre akaryakıt desteği verilecek.

KOCAELİ (İGFA) – Kandıra’da gerçekleştirilen çiftçilere akaryakıt kartı dağıtım törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez,  Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin, ziraat odası başkanları, çok sayıda çiftçi ve vatandaşlar katıldı.

Çiftçilerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği dağıtım töreninde açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 2020 yılında Tarım ve Orman Bakanlığından destekleme alan 13 bin çiftçimize yaklaşık 2 milyon litre akaryakıt desteğinde bulunduklarını belirterek, “Desteğimiz 3 ay boyunca ayda 50 litre toplamda 150 litre olacak şekilde olacak. Kandıra’da 6 bin 200 çiftçimiz bu destekten yararlanacak” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından Nisan 2019- Temmuz 2021 tarihleri arasında 19 proje gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Büyükakın, “Bu tarihler arasında yaklaşık 40 milyon 100 bin TL değerinde destekte bulunduk.  Yem Bitkisi Tohumu desteklemesi kapsamında 2 bin 500 çiftçimize 11 milyon 223 bin TL değerinde yardımda bulunduk. Yine Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği projesi kapsamında 95 çiftçimize bin 200 dekar alana 2 milyon 600 adet biberiye fidesi dikimi gerçekleştirdik. Yine Sera Naylonu Destekleme Projesi, Doğal Salma Yumurta Tavukçuluğu Projesi, Meyve Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında çiftçilerimize destekte bulunduk. Çiftçimizin her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu