Türkiye

Kocaeli İzmit’te ‘Müzikli Çocuk Masalları’ yeniden sahnelendi

Kocaeli’de İzmit Belediyesi’nin yenileyerek modern bir görünüme kavuşturduğu Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da salı günü sahnelenen ve kahkahaların eksik olmadığı Müzikli Çocuk Masalları oyunu istek üzerine yeniden sahnelendi.

KOCAELİ (İGFA) – İzmit Belediyesi’nin pandemi nedeniyle sahnelerden uzak kalan tiyatro sanatçılarını desteklemek ve halkı sanatla buluşturmaya devam etmek için hayata geçirdiği İzmit Tiyatro Günleri hız kesmeden devam ediyor. Yenilenme sonrasında modern bir görünüme kavuşturulan Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da geçtiğimiz salı günü sahnelenen ve oldukça beğenilen Müzikli Çocuk Masalları gösterisi halkın talebi üzerine dün akşam bir kez daha oynandı.

Yerel tiyatro oyuncularının sahne aldığı, yurdun birçok yerinde yaşanan yangın nedeniyle üzüntü yaşayan vatandaşı tebessüm ettiren, moral veren gösteriden özellikle çocuklar büyük bir keyif aldı. Tiyatro 262 oyuncuları; Salih Yücel, Pervin Sarıkaş, Zeynep Kurt, Ömer Erdoğan, Berat Eren ve Aras Öztürk tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz oyunu,masal anlatımı, dans gösterisi ve çeşitli aktiviteler çocuklara neşeli anlar yaşattı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte Yahya Kaptan Mahalle sakinleri pandeminin stresinden ve yangınların üzüntüsünden az da olsa uzaklaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu