Türkiye

Karsan’a ‘Şiddete Sıfır Tolerans’ eğitimi

Otomotiv sanayiinde faaliyet gösteren Karsan, kadın-erkek eşitliğinin çalışma kültürünün bir parçası haline getirilmesi için yürüttüğü faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. 

BURSA (İGFA) – Çalışma hayatında kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesinin uzun soluklu bir süreci beraberinde getirdiği gerçeğinden yola çıkan şirket, 2019’da Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik protokolü imzalamasının ardından başlattığı süreci “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimleri ile sürdürüyor. 

ILO Türkiye ofisi tarafından çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen faaliyetler doğrultusunda ILO Akademi üzerinden verilen “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimlerini alan ilk kuruluş da Karsan oldu. Karsan çalışanlarına verilen eğitimlerle hem iş yaşamında hem özel hayatta yaşanan şiddet konusundaki farkındalığın artırılması hedefleniyor. Ayrıca Karsan; çalışanlara destek sağlamak amacıyla “Şiddete Sıfır Tolerans Prosedürü” oluşturdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu