Spor

Kar Voleybolu Avrupa Kupası heyecanı Kayseri Erciyes’te yaşandı

Kış ve dağ sporlarında ilkleri ülkemize kazandıran Erciyes, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlen Kar Voleybolu Avrupa Kupası’na 4. kez ev sahipliği yaptı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Erciyes kayak sezonunu kar ve kış sporları ilgili global organizasyonlar ile taçlandırmaya devam ediyor.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından Türkiye Voleybol Federasyonu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş ev sahipliğinde, Yataş, Türk Hava Yolları, Radisson Blu Mount Erciyes, Opel İnciroğlu Otomotiv, Vaneda, Ender Spor, Hüma Hastanesi, Uls Turizm, Ulaşım A.Ş. destekleri ile düzenlenen 2022 Kar Voleybolu Avrupa Kupası heyecanı Erciyes’te yaşandı.

2.200 metredeki Tekir Kapı bölgesinde düzenlenen Avrupa Kupası’na İsviçre, Belçika, Fransa, İsviçre, Romanya İtalya, Macaristan, Polonya ve Türkiye’den 7 kadın ve 11 erkek erkek olmak üzere 18 takım katıldı.

Organizasyonun ilk günü erkekler ve kadınlar kategorilerinde oynanan ana tablo karşılaşmalarıyla ile gerçekleşti. Müsabakaların ikinci gününde ise çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları oynandı. Maçlar TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı olarak yayınlandı. Erciyes Kar Voleybolu Avrupa Kupası’na kadın ve erkek milli takımlarımız damgalarını vurdu. Simge Yalçın, Merve Çelebi, Bahanur Gökalp ve Sanem Baş dörtlüsünden oluşan Kadın Milli Takımı, final maçında da Macaristan’ı yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Sefa Urlu, Batuhan Kuru, Sacit Kurt ve Necmi Ayberk Güllük dörtlüsünden oluşan Kar Voleybolu Erkek Milli Takımı ise yarı final maçında İtalya, final maçında ise Fransa ile çekişmeli geçen mücadeleyi gümüş madalya ile tamamladı. İki gün süren müsabakalar sonucu erkeklerde birinciliği Fransa, ikinciliği Türkiye, üçüncülüğü ise İtalya elde etti. Kadınlarda ise birinci Türkiye, ikinci Macaristan, üçüncü ise İtalya oldu.

Uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesi sonunda dereceye giren sporcular için madalya ve kupa töreni düzenlendi. Sporculara ödülleri Kayseri Erciyes A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Cev Teknik Deleğe Anton Fıchtınger ve Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı takdim etti.

Organizasyon ile ilgili bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı, “Uluslararası güzel bir organizasyonu daha başarılı bir şekilde neticelendirdik. Kayseri Erciyes A.Ş. olarak biz sadece kış sporları ile değil, dağda yapılabilecek bütün aktiviteler ile çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Bu bizim hem organizasyonel kabiliyetimizi, şehrin markalaşma değerini aynı zamanda Erciyes’in uluslararası tanınırlığını arttıran faaliyetler oluyor. Bu gibi global aktiviteler ile marka değerimizi daha yükseklere çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Kar Voleybolunu da Avrupa’da yapıldığı ilk günden itibaren eş zamanlı olarak Erciyes’te 2017 yılında yapmıştık. Bu organizasyona Türkiye’de ilk defa Erciyes’te başlamıştık akabinde devamı geldi. En son almış olduğumuz Dünya Kupası’nı geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı ertelemek zorunda kaldık. Ama bu sene Dünya Turu yapılmadığı için Avrupa Kupası’na dördüncü kez ev sahipliği yapmış olduk. Hem biz hem de voleybol federasyonumuzun Avrupa Voleybol Konfederasyonu ile olan ilişkilerimiz çok ileri seviyelere geldi. Türkiye ve Avrupa çapında Erciyes’in önemli bir işe daha imza atması bizleri mutlu ediyor. Önümüzdeki yıllar Erciyes’te global ölçekte çok farklı faaliyetlere ev sahipliği yap

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu