SiyasetTürkiye

Kahramanmaraş’ta Babacan’a ‘genç işsizliği’ isyanı

Partisinin olağan genel kurulu için Kahramanmaraş’ta bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, vatandaşlar da buluştu.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin il kongresi için gittiği Kahramanmaraş’ta vatandaşlarla biraraya geldi. Sokakta vatandaşların sorunlarını dinleyen Babacan’a üç çocuk annesi bir kadın, işsizlik isyanında bulundu.

“Çocuklarımız çalışıyor, çabalıyor ama ortada kalıyor. Gençlere meslek edindirilsin” diyen kadın, “Gençler ortada kalıyor, intihara kadar sürükleniyor. Eskiden okumayın çocuklar küçük yaşta mesleğe veriliyordu. Şimdi 18 yaşından sonra gidip el altılık yapamıyorlar. Nasıl yapabilirler?” diye sordu.–Babacan’ın “Ülkede yatırım yapılmıyor” sözleri üzerine anne ise, “Yatırımı gençlere yapsınlar. Biz köprü istemiyoruz. Apartmanları da istemiyoruz. Bizim çocuklarımız huzurlu olmazsa biz huzurlu olamayız. Gençlerin işine çözüm bulunsun. Yollar köprüler oteller istemiyoruz. Lüks lüks villalar istemiyoruz. Herkesin çocuklarına çözüm bulunsun” dedi.

Babacan ise “Yıllarca bunun uyarısını yaptık. ‘Lüks konut, lüks AVM değil, fabrika lazım’ dedik” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu