Türkiye

İzmir Buca’da esnafın AVM tepkisi!

İzmir’de Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan,  ilçedeki cezaevinin boşaltılmasının ardından elde edilecek alana AVM inşa edileceği söylentilerine sert tepki gösterdi.

İZMİR (İGFA) – Buca’da AVMlerin haksız rekabeti karşısında sınırlı sermayeye sahip olan esnaf sanatkarların zor günler yaşadığına dikkat çeken Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan, pandemide olumsuz yönde en fazla etkilenen kesim esnaf sanatkarlar olduğuna dikkati çekerek, “Böyle bir ortamda cezaevi alanının yanlış değerlendirilmesi büyük hata olur’ dedi.

Cezaevinin boşaltılması ile elde edilecek 85 dönüm alanın halkın yararına olacak güzel projelerle değerlendirilebileceğini belirten Başkan Yazgan, “Bucalıların yeni bir AVM’ye ihtiyacı yok. Buca 24 saat yaşayan renkli ve canlı bir ilçe. Buca’ya çağdaş, halkın ihtiyaçlarını gözeten, çoğunluğun beğenesini kazanacak ve farkındalık yaratacak projeler üretmek lazım.  Burası sinemaların, kafelerin, kültür büfelerinin, otoparkın, tören ve dinlence merkezlerinin yer aldığı, yeşil alanın yoğun kullanıldığı, Buca’ya ve İzmir’e yakışır bir proje ile desteklenebilir. Projenin hazırlanmasında, planlanmasında ve hayata geçirilmesinde Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak işbirliğine hazırız. Halkın çoğunluğunu oluşturan esnaf sanatkarların ilçenin geleceğini doğrudan etkileyecek projelerde söz sahibi olması, Buca’nın, Buca halkının, Buca ekonomisinin yararına olacaktır’ diye konuştu.

YAZGAN’A DESTEK

Turan Yazgan’a destek veren İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ise, cezaevi yerine düşünülen projenin kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini söyledi.

Buca’nın en büyük sorunu trafik ve otopark sorunudur.İlçenin ileri gelen isimleri, cezaevinin kaldırılmasıyla birlikte,  Barış mahallesinde pazaryeri ve rekreasyon alanı arasından yapılacak yolla vatandaşların Şirinyer’e girmeden Uçan Yol’a bağlanabileceğine işaret ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu