EkonomiTürkiye

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 9001 belgesi kalite yönetim sisiteminin işletmelere entegre edilmesi ve uygulanması ile işletmeye verilen bir belge türüdür. Bu belgeye sahip olan işletmeler, uluslar arası standartlarda yönetim kalitesine sahip olduğu tescillenmiş olur.

İşletmelere prestij sağlamasının yanı sıra pek çok farklı yararlar sağlayan bu belgeye sahip olabilmek için son derece titizlik gerektiren çalışmaların yapılması gerekmektedir. Tuğra danışmanlık bürosu işletmelere ISO 9001 belgesinin kazandırılması noktasında profesyonel çözümler sunmaktadır.

www.tugradanismanlik.com internet sitesi üzerinden yapılan başvuru ile işletme ile iletişime geçilmekte ve gerekli prosedürler başlatılmaktadır.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 9001 belgesi almak uzun bir süreç sonunda gerçekeleşmektedir. Bu belgeye ulaşabilmek için öncelikli olarak işletme içerisinde bazı düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Tuğra danışmanlık bürosu yapılması gereken düzenlemeler hakkında işletmelere destek sağlamakta ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

ISO 9001 belgesi almak için ISO tarafından belirlenen ve uluslar arası geçerliliğe sahip olan standartların işletmeye uyarlanması gerekmektedir. Bu çerçevede Danışmanlık firmasından destek alınarak ilgili standartların işletmeye entegrasyonu sağlanmaktadır.

Herçekleştirielen hazırlık çalışması neticesinde danışmanlık firması ISO 9001 kalite yönetimi sistemi başvurusunu ilgili kuruma yapar, gerekli olan denetleme süğrcinin yapılması ve başarılı bir şekilde sonmlanması sağlandıktan sonra ISO 9001 belgesi işletmeye sunulur.

Tugradanismanlik.com internet sitesinde ISO 9001 işlem süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

ISO 9001 Belgesi İçin Gerekli Olan Evraklar.

ISO 9001 başvurusu için gerekli olan evraklar Tuğra danışmanlık bürosu tarafından hazırlanarak ilgili birime sunulmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Verdi levhası fotokopisi.
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi.
  • Faaliyet belgesi fotokopisi.
  • İmza sirküsü fotokopisi.
  • Personel listesi ve şeması.
  • Sektör kapasite raporu.
  • Üretim ile ilgili izinlerin fotokopisi.
  • Sözleşmelerin fotokopisi.

ISO 9001 Belgesi Kaç Günde Alınır?

ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi evrakların tamamlanması neticesinde ortalama bir haftalık bir süre içerisinde alınabilmektedir. Başvuru şarrtlarından birinin yerine getirilmemesi ya da ortaya çıkabilecek olan poblemler evrak alma süresinin uzamasına neden olmaktadır.

ISO 9001 Ara Denetim Nedir?

ISO 9001 gelişimi önceleyen bir yönetim standartı şeklidir. Bu açıdan belgeye sahip olan işletmeler ISO yetkilileri tarafından düzenli bir şekilde denetlenmektedir. Gerçekleştirilen ara denetimler ile işletmenin yönetim süreci kontrol edilmektedir.

Gerçekleştirilen yıllık ara denetimler her yıl ISO yetkilileri tarafından gerçekeleştirilmektedir. Gerçekleştirilen denetimlerde eksikliklerin görülmesi durumunda işletmeye eksikliklerin giderilmesi için süre tanınmaktadır. Rksikliklerin giderilmemesi durumunda ise ISO 9001 belgesi iptal edilmektedir.

ISO 9001 Belge Fiyatı.

ISO 9001 belgesi alımı belirli bir süreci kapsamaktadır. Belgeye ait olan maliyetlerin belirlenmesi süreç ile gerçekleşmektedir. Bu neden ile net bir fiyat verilmesi imkansızdır.

Turgaydanismanlik.com internet sitesi ıso 9001 alım süreçleri hakkında işletmeleri bilgilendirmekte ve destek sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu