Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci’nin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci’nin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı…

Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, tarihten silinmek istenen bir milletin kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
19 Mayıs 1919’da Samsun’da tutuşturulan meşale ile kahraman ecdadımızın istiklal ve istikbalimiz için verdiği şanlı mücadelenin ilk adımı olan Kurtuluş Mücadelesi aziz milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinin tüm dünyaya ilanıdır. Samsun’da yakılan meşale kısa sürede tüm yurda dalga dalga yayılmış ve genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletin tamamı bağımsızlık uğruna yeniden ayağa kalkmıştır. Bu topraklardaki varoluşumuzu o günkü ruha borçluyuz.
Sevgili gençler, vatanımızı canlarından üstün tutan ecdadımızın verdiği büyük mücadeleler ve fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir.  Bu emanete sahip çıkmak, sonsuza kadar korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak sizlerin sorumluluğunuz olmalıdır. 19 Mayıs’ın siz gençlere armağan edilmesinin elbet bir anlamı vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız” dediği gibi Türk gençliğine olan güvenimiz sonsuzdur. Bizlere düşen görev de gençlerimizin en iyi şartlar altında eğitim almalarını sağlamak, teknolojiyi ve bilimi kendi kültürel değerlerimiz ile bütünleyerek gelişimlerini gerçekleştirmelerine destek olmaktır.
Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, cennet vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükran ve saygılarımı sunuyorum.
Geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kıymetli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu