Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETCİ,10 Kasım Çelenk Sunma ve ATATÜRK’ü Anma Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETCİ,10 Kasım Çelenk Sunma ve ATATÜRK’ü Anma Programına Katıldı…

Cumhuriyetimizin kurucusu, Milli Mücadelenin önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de anma programı düzenlendi.
 
Anma Programına, Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI, Garnizon Komutanı V. Alb. Hasan ERDOĞAN, Belediye Başkanımız Mehmet ZEYBEK, il protokol üyelerimiz ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETCİ, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.
Kocatepe Parkı’nda başlayan anma törenlerinde Atatürk Anıtı’na Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI,Garnizon Komutanı V. Alb. Hasan ERDOĞAN, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK tarafından çelenk sunuldu.
Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından sirenlerin çalınması ile birlikte iki dakika saygı duruşunda bulunuldu.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.
Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim ÜYE Konferans Salonu’ndaki anma programı; öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ATATÜRK ‘ün sevdiği türkülerin ve oratoryonun sergilenmesi ile başladı. 10 Kasım Atatürk Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI ve protokol üyelerince ödüllerinin verilmesi ile devam etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETCİ ‘nin programda emeği geçen okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür etmesiyle program sona erdi.
 
      

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu