Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Yıl Sonu Karne Dağıtımı Programı’na Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Yıl Sonu Karne Dağıtımı Programı’na Katıldı…

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Karne Dağıtım Programı Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekilleri Av. İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Numan Yöner, Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal, İl Protokol Üyeleri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve çok sayıda davetlinin katılımı ile Hisarbank 100. Yıl İlkokulumuzda gerçekleştirildi.
Saygı Duruşu sonrasında büyük bir coşku ile okunan İstiklal Marşımızın ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Miraç Sünnetci; “Büyük bir heyecan ve umut ile başladığımız 2023-2024 eğitim öğretim yılını başarılarımıza yenilerini ekleyerek bitirmenin huzur ve gururunu yaşıyoruz. 141.768 öğrencimizin karnelerini aldığı bu eğitim öğretim yılında da gerek okullarımızda gerekse okul dışı faaliyetlerimizde tüm eğitim camiası olarak bizler, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz hepimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çalıştık ve çabaladık. Vefakâr öğretmenlerimize özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederken okullarımızın neşe kaynağı olan öğrencilerimize yaz tatillerini dinlenip, eğlenerek ve farklı sportif, kültürel, fiziksel ve bilişsel aktivitelerle dolu dolu geçirmelerini tavsiye ediyorum.
Konuşmamı tamamlarken son olarak eğitim iyilik demek, eğitim hoşgörü demek, eğitim vefa demek diyorum. Sayın Valim dün ödül törenini gerçekleştirdiğimiz “Afyonkarahisar İyilikte Yarışıyor Projesi”nin 1.lik ödülünü kazanan Hisarbank 100. Yıl İlkokulumuz vefa örneği göstererek almış oldukları birincilik ödüllerini ve topladıkları harçlıklarını Filistinli masum kardeşlerine bağışladılar. Bu gurur verici davranışlarından dolayı öğrencilerimi ve onların yetişmesinde emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimi tebrik ediyorum. Ayrıca eğitimin her kademesinde bizleri yalnız bırakmayarak desteklerinizi bizlerden esirgemediğiniz için Sayın Valim sizlere minnetlerimi sunuyorum” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından öğrencilerimizin okudukları şiirler ve halk oyunları gösterileri ile devam eden program öğrencilerimizin sabırsızlıkla bekledikleri karnelerine kavuşmaları ile tamamlandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu