Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Türkiye Akıl Zeka Oyunları Turnuvası Afyonkarahisar Şampiyonası Final Müsabakaları ve Ödül Törenine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Türkiye Akıl Zeka Oyunları Turnuvası Afyonkarahisar Şampiyonası Final Müsabakaları ve Ödül Törenine Katıldı…

 
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen Türkiye Akıl Zeka Oyunları Turnuvası Afyonkarahisar Şampiyonası Final Müsabakaları 120 öğrenci ve 35 görevli öğretmenin katılımıyla ilimiz Çiğiltepe Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Final müsabakalarına Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Keklik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, Şube Müdürümüz İbrahim Erdem Gülcü ile okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve çok sayıda velimiz katıldı.
Toplam 10 kategoride yarışan öğrencilerimizin kategori birincileri;
Equilibrio: Deniz Barış Özcan- Merkez İlçe
Qbitz: Seydi Kaplan-Sinanpaşa
İlkokul Mangala: Zeynep Aykan-Merkez İlç
İlkokul Küre: Beraz Yılmaz- Sinanpaşa
İlkokul Pentago: Cemil Efe İşlek- Sinanpaşa
Revesi: Hasan Mete Oğan- Merkez İlçe
Kulami: Reyhan Su Uysal- Çobanlar
Ortaokul Mangala: Hacer Yalçınkaya-Şuhut
Ortaokul Küre: Atalay Canlı- Dinar
Ortaokul Pentago: Pentago- Merkez İlçe oldu.
Ayrıca öğrencilerimizin bireysel olarak yarıştığı il turnuvalarında; Türkiye’ de bir ilki gerçekleştirip, ilçelerimizi de yarıştırarak turnuva heyecanımıza heyecan kattık.
İlk üç dereceyi elde eden ilçelerimiz;
    1. Merkez İlçe
    2. İhsaniye
    3. Sinanpaşa oldu.
Ödül, madalya ve belgelerini Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Keklik, İl Müdürümüz Miraç Sünnetci ve Şube Müdürümüz İbrahim Erdem Gülcü’nün elinden alan öğrencilerimiz heyecanlarını İl Müdürümüz ile paylaştılar.
İl Müdürümüz Miraç Sünnetci; “Heyecanlı bir turnuvanın daha sonuna geldik. Turnuvanın düzenlenmesinde, hazırlık aşamasından final anına kadar ki her kademede emeği olan koordinatörlerimize, hakem olarak görev alan tüm öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bilgileri ve stratejik hamleleriyle centilmence yarışan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İleriki yaşamlarında öğrencilerimizin başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
Ödül töreni İl Müdürümüzün turnuvaya katılan tüm öğrencilerimiz ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu