Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETCİ ‘nin 10 Kasım ATATÜRK ‘ü Anma Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç SÜNNETCİ ‘nin 10 Kasım ATATÜRK ‘ü Anma Mesajı…

Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.
Ömrünü vatanının ve milletinin bağımsızlığına adayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; milletinin de desteğini alarak başlattığı Milli mücadele hareketi ile esareti asla kabullenmeyerek; ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi ile Türk Milletini tekrar ayağa kaldırarak tarihe yön vermiştir. O’nun mücadelesi yıllardır bağımlı yaşayan halklara da cesaret kaynağı olmuştur.
“En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet eden Büyük Önder ATATÜRK’ün bıraktığı mirasa sahip çıkmak en önemli görevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aziz hatırasını aramızdan ayrılışının 84.yılında, saygı ve minnetle yâd ediyor, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu