Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, “KodlaKarahisar Hackathon Yarışması”na Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, “KodlaKarahisar Hackathon Yarışması”na Katıldı…

Hedef kitlesi ilimizdeki 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz olarak belirlenen “KodlaKarahisar Projesi”nde amacımız Afyonkarahisar’daki çocuklarımızın 21. yüzyıl becerilerini aktif olarak kullanmasını sağlamak, analitik ve sistematik düşünmek, problem çözmek, olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilmek, girişimcilik ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Asıl ulaşılmak istenen çocuklara kod yazmayı öğretmekten ziyade onları kod yazmaya teşvik etmek, eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, tüketen değil üreten bir nesile ulaşmaya çalışmaktır.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci’nin ev sahipliği yaptığı açılış programına Müdür Yardımcımız Musa Dinçgez, Şube Müdürlerimiz Mustafa Günay, Hayati Duman ve Medeni Buğra ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Dekanı Prof. Dr. Nusret Koca ve Matematik ve Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ersin Kıvrak, idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.
Üçer kişilik takımlardan oluşan ekiplerin yarıştığı “KodlaKarahisar Hackathon Yarışması”nda; takımlar, istedikleri blok tabanlı kodlama programını kullanarak o gün yarışma üst kurulunun verdiği konu ile ilgili bilgiler doğrultusunda 4 saat içinde bir oyun geliştirdi ve jüriye sundu.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz; öğrencilerin bilişim ve teknoloji ürünlerine olan ilgisinin ne denli büyük olduğu kabul görmüş bir gerçekliktir. Çocukların ve gençlerin teknolojiyi amaca dönük ve faydalı işler için kullanmaması halinde kötü kullanıma yönlenebildikleri ya da teknoloji bağımlılığı riski ile karşı karşıya olduklarını görüyoruz. Çocuklarımızın teknolojiyi bilinçli kullanmalarına yönelik yapılan bu tarz etkinliklerle kendilerinde bulunan cevheri keşfetmelerini sağlamak bizleri hayli mutlu etmektedir. Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi tarafından düzenlenen  “KodlaKarahisar Hackathon Yarışması” na katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize de teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Program; yarışma öncesi sunum yapan akademisyenlerimize teşekkürlerini ileten ve teşekkür belgelerini takdim eden  İl Müdürümüz’ ün jüri değerlendirmesi sonucu ilk üçe giren takımlara ödüllerini ve katılım belgelerini vermesi ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu