Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 108. Yıl Dönümü Törenlerine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 108. Yıl Dönümü Törenlerine Katıldı…

Türk Milleti, tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermemiştir. Bu uğurda Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ‘nın katılımıyla anma töreni düzenlendi.
Kocatepe Asri Mezarlığı içerisinde bulunan Hava Şehitliğinde gerçekleştirilen anma töreninde Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyeleriŞehitliğe çelenklerini sunup, Sayın Valimiz tarafından Hava Şehitlik Şeref Defteri imzalandı.
Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitlerimiz mezarlarının ziyareti ve dualar edilmesinin ardından sona erdi.
Akabinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 108´inci yıldönümü dolayısıyla Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Proje İmam Hatip Lisemiz tarafından hazırlanan program, Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda devam etti. Programa Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı,Milletvekillerimiz İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman ALP, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci ve protokol üyeleri katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından,  Garnizon Komutanlığınca hazırlanan Çanakkale Zaferi adlı sunum izlendi. Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Proje İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin okuduğu şiirler ve kahramanlık türkülerinden sonra Çanakkale Zaferi konulu Oratoryo seslendirildi.
Program 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle ilimiz merkez ve merkeze bağlı okullarımızda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize, Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyeleri tarafından ödüllerinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu