Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı…

19 Mayıs 1919 günü milletimizin yazdığı destana yeni bir destan eklendi. Milletimizin esaret zincirlerini kırarak yeniden ayağa kalktığı, geleceğe güvenle bakmaya başladığı gündür. Tüm zorluklara genç, yaşlı el ele vererek göğüs gerdi milletimiz. Büyük fedakârlıklar yapıldı. Analar evlatlarını cepheye düğüne gönderir gibi gönderdi. Vatanımızın her karış toprağı şehitlerimizin, gazilerimizin kanlarıyla sulandı. Bu vatan kutsal ve biz çok çalışarak ona verdiğimiz değeri göstermeliyiz.
Kıymetli Gençler;
Geleceğimizin teminatı sizsiniz. Vatanımız size emanet edildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yalnızca bir gün değil her gün çok çalışmamız gerektiğini size hatırlatmalı. Sadece akademik başarılar için değil yaşamın her alanında gayret göstermelisiniz. Biz büyükleriniz olarak size daima destek vereceğiz buna emin olun. Geçmişle geleceğimiz arasında en güzel köprü siz gençlersiniz. El ele vererek vatanımızı daha güzel yerlere taşıyarak, şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ödemiş oluruz.
Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu kutsal vatan mücadelesinde canını ve kanını son demine kadar harcayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm kahraman şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu