Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TEKNOFEST Yarışmalarında İlimizi Temsil Edecek Olan Muhammed Bilgecan MÜFTÜOĞLU Öğrencimizi Makamında Kabul Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TEKNOFEST Yarışmalarında İlimizi Temsil Edecek Olan Muhammed Bilgecan MÜFTÜOĞLU Öğrencimizi Makamında Kabul Etti…

Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR, Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürümüz Mehmet Vehbi GÖKTAŞ, öğretmenlerimiz ve öğrencimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘ı ziyaret etti.
Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ardından teknoloji ve tasarım alanındaki başarılarına devam ediyor. Bu yıl 3. sü düzenlenecek olan TEKNOFEST yarışmalarında ilimizi temsil edecek olan Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğretmen ve öğrencilerinin tasarladığı iki farklı İHA(insansız hava aracı), Türkiye genelinde binlerce başvuru arasından başarılı görülerek TEKNOFEST ve TÜBİTAK tarafından maddi destek almaya hak kazandı. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları ve Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları kategorilerinde yarışacak olan İHA ların tasarımları aşamasında öğrencilere Fizik Öğretmeni Çağlar URUNCA ve Matematik Öğretmeni Bahri BEKTAŞ danışmanlık edecek.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; ” Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik ediyorum. TEKNOFEST yarışmalarında ilimizi temsil edecek projede emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın öğrencimize hediye vermesi ve hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu