Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN eTwinning Kalite Etiketi Ödül Törenine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN eTwinning Kalite Etiketi Ödül Törenine Katıldı…

Afyon Lisesi Konferans Salonunda yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.
İlimizde yapılan eTwinning Çalıştayları sonucunda bugün eTwinning Portalında aktif öğretmen sayımız 3459, aktif proje sayımız 1996 ya yükseldi. 2020 Yılında kalite etiketi başvuruları sonucunda 79 ulusal kalite etiketi, 50 Avrupa Kalite etiketi, 30 okul kalite levhası ve 12 okulumuzda eTwinning okulu olmaya hak kazandı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “eTwinning projeleri ile Avrupa’nın farklı ülkelerinden öğretmenlerin, deneyimlerini paylaşıp, fikir alış verişinde bulunabildiği gibi öğretmenlerin, öğrencilerin, okulların, ebeveynlerin arasındaki işbirliğini sağlamaktadır. eTwinning’te, öğretmenlerin birlikte çalışması, öğrencileri için aktiviteler düzenlemesi, birbirleri ile etkileşimde bulunmaları ve öğretmen ve öğrencilerimizin dijital becerilerini ve teknolojik yeterliliklerini arttırması ile 2023 eğitim vizyon hedeflerinden olan 21. yüzyıl becerilerini öğrenmelerine de katkı sağlamaktadır. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Program kalite etiketlerinin verilmesi ile son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu