Afyon Haber

İl Bazlı tanıtım çalıştayı gerçekleştirildi – Afyon Haber

11 Aralık 2020 – 15:27 – Güncelleme: 11 Aralık 2020 – 15:44

Çalıştay öncesinde Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen başkanlığındaki heyet ile İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Tanır Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret ederek şehrimizin turizm potansiyeli ve bu potansiyeli daha da arttırmak  adına yapılacak projeler  üzerinde istişarelerde bulunuldu.
 Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar’ın tanıtımı alanında paydaşların da görüşünü almaya hedefleyen çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, hazırlanan Turizm Master Planında ortaya konulan ilimizin turizm üstünlüklerini ve özellikle tanıtım alanında Master planında yer alan tanıtım ve pazarlama ile ilgili alınan kararlar üzerinde durdu. Ayrıca ilin tanıtımını kolektif olarak gerçekleştirebilmek için turizm platformunun oluşturulması ve özellikle hazırlanmış olan “turizm tanıtım ve pazarlama merkezi” üzerinde durdu.

Ardından Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Türkmen Ajansın yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Paydaşlardan beklentilerini iletti. Diğer taraftan Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Eras Eraslan Bakanlığın  çalışmalarından kısaca bahsetti. TGA Turizm Ürünü Geliştirme Birim Sorumlusu Ceylan Şensoy’da ilin turizm ürünlerinin üzerine değerlendirmede bulundu.  Bakanlığımızın yeni oluşturulan dijital platformu Go Turkey hakkında bilgi verdi. 

Çalıştayda kurum ve kuruluşların temsilcileri ile STK’ların tanıtım ile ilgili görüşleri alındı. Vali Yardımcımız Mehmet Boztepe çalıştayın önemine vurgu yaparak ve ilin ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılması için gerekli her türlü desteğin verileceğini bu çalışmanın ilimize hayırlı olmasını diledi.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu