Siyaset

Hüseyin Ceylan Uluçay basın toplantısı düzenledi – Siyaset

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ilk basın toplantısını yaptı. Toplantıya İl Başkan Yardımcıları İbrahim Eroğlu ve Hüseyin Menteş de katıldı.
 
“Bayrağı daha yükseğe taşıman için çalışacağız”
 
Uluçay açıklamasında, “29 Eylül Salı günü itibarıyla Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile göreve başlamış bulunmaktayım. Teşkilat mensuplarımızla birlikte davamızı daha ileriye götürmek, başarı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Şehrimize ve aziz milletimize hizmet yolunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her alanda belirttiği hedeflere doğru ilerlememiz için her biri birbirinden kıymetli teşkilat mensuplarımızla birlikte davamızı daha ileriye götürmek, başarı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için ve 2023 seçimleri için şimdiden çalışmalarımıza başlayacağız. Bakanımız milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Ali Özkaya’ya ve İbrahim Yurdunuseven’e, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, belediye meclis üyelerimize, İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’a, il genel meclis üyelerimize, Merkez İlçe Başkanımız Ziya Coşkun Karadeniz ve yönetimine, teşkilatımıza, ana kademeye, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, ilçe başkanlarımıza ve belediye başkanlarımıza destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Rabbim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Önümüzde genel merkezimizin belirleyeceği bir takvimde il kongremizi yapmayı planlıyoruz. Bu noktada il başkanlığı görevinden istifa eden önceki dönem il başkanımız Hüseyin Sezen’e de yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz. İnşallah ondan devraldığımız bayrağı daha yükseğe taşımak için çalışacağız” dedi.
 
“AK Parti olarak tarafımız ve çizgimiz bellidir”
 
“Ülkemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olmayı sürdürecektir” diyen Uluçay şöyle konuştu; Bölgemizin tabiri caizse İsrail’i olan Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarını terk etmesiyle, bölge yeniden barış ve huzura kavuşacaktır. Bu bir hesaplaşmadır, bu hesaplaşmada da bizim ülke olarak, AK Parti olarak tarafımız ve çizgimiz bellidir.
Ancak bizde bir muhalefet var ki dış politikada resmen ülkesinin çıkarlarını savunmak yerine Türkiye’ye karşı olanların çıkarlarını koruma derdine düşmüştür. Bunu bazen yüksek sesle, bazen sessiz kalarak, bazen de lehte cılız bir ses tonu ile ifade ediyorlar. Bugün Suriye’de Türkmenleri dahi katleden Esed’den, Mısır’da Yunanistan’la hareket eden Sisi’den, Libya’da Türkiye’yi tehdit eden Hafter’den yana olarak kendilerini gösteriyorlar. Maalesef bunlarla da yetinmiyor terör örgünü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye hoşgörülü davranırken Azerbaycan’a destek olunmasına da karşı olduklarını açık açık gösteriyorlar. Bunun adına da ana muhalefet diyorlar. Azerbaycan’a destek vermeyeceğiz de Ermenistan’ın orada yapacağı katliamları mı seyredeceğiz? Ben Ermenilerin saldırıları sonucu Kafkasya’daki şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.  Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanındayız.
 
“Şehrimizde yaşayan kimseyi yalnız bırakmayız”
 
Sosyal Koruma Kalkanı’nda, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının Türkiye genelinde verdiği desteklerin tutarının 35 milyar liraya yaklaştığını ve bu 35 milyar liranın da Afyonkarahisar’da 184 milyon lirasının ulaştığını kaydeden Uluçay, “Bu arada Afyonkarahisar belediyemiz öncülüğünde 10 bin gıda paketi hazırlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıldı. AK Parti bayrağının dalgalandığı ilçe ve belde belediyelerimiz de maske, dezenfektan, gıda ve sıcak yemek imkânı sunarak kimseyi yalnız başına bırakmadı. Bununla birlikte ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m’ kampanyası ile 2 milyar lirayı aşkın bir bağış toplandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un dediği gibi bu rakamın şu anda yüzde 90’ından fazlası vatandaşlarımıza ulaştırmış durumda. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyasında da Afyonkarahisar’a 16 bini aşkın ihtiyaç sahibine yardımlarımızı ulaştırdık. Şehrimizde yaşayan kimseyi yalnız bırakmayız” ifadelerine yer verdi.
 
“Yüz yüze eğitim konusunun teknik ayrıntıları bu hafta belli olacak”
 
Uluçay, “12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açılıyor. Öğrencilerini yüz yüze eğitime göndermek istemeyen velilere esneklik sağlanacak. Yüz yüze eğitime katılmayacak öğrencilerin mutlaka uzaktan eğitim ile okula devam etmeleri gerekiyor. Teknik ayrıntılar da bu hafta içerisinde paylaşılacak” şeklinde konuştu.
 
Ücretsiz tablet dağıtımı
 
Uluçay “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele ve yüz yüze eğitim konularının ele alındığı Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz” dedi. Burada şart öğrenci ailesinin ihtiyaç sahibi olması. Öğrencisinden kullandığı tebeşirin parasını isteyen devletten, öğrencisine ücretsiz tablet dağıtan bir devlete hamdolsun. Afyonkarahisar’da merkez belediyemiz başta olmak üzere bütün belediyelerimiz de zaten bu konuda bir çalışma başlattı. İl genelinde AK Partili belediyeler ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ücretsiz tablet dağıtacak” dedi.
 
Afyonkarahisar Belediyesi yatırımları hakkında bilgi verdi
 
Afyonkarahisar belediyesinin yatırımları hakkında da konuşan Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Kentsel dönüşüm konusunda Bakanlık yetkilileri ofis açtılar, vatandaşın rızasına dayalı bir model üzerine çalışılıyor. Gökçe Mahallesinde rezerv konut alanı oluşturuldu. 600 daire (300 Mısri – 300 Çavuşbaş tarafına). Çöp kamyonları belediyenin mülkü oldu. Yıllık kirası 5 milyon liraydı, şimdi mülkiyeti 11 milyona alındı. 10 yıl boyunca kullanılması planlanıyor. (31 adet) Hobi bahçeleri ihalesi yapıldı, imalatına başlandı 229 adet 2021 teslim edilmesi öngörülüyor. Atatürk caddesindeki üst geçit tamamlandı. Teslim edildi. Cirit kayalığına yapılacak millet bahçesi ihale hazırlığında yıl sonuna kadar TOKİ ihale yapacak. Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığından 80 bin metre kare alan belediyeye devredildi. Belediye kendi imkanları ile 2021 de başlanacak olan bir millet bahçesi yapacak. Meydan ve otelin tapuları belediye mülkiyetine geçti. İstihdam ofisi sözümüz vardı, ofis de açıldı, fabrika da açıldı. Fabrika çalışmaya başlandı. Yaklaşık 300 kişi çalışıyor ancak pandemi koşulları dolayısıyla çalışan sayısı 1000’e kadar çıkması bekleniyor.
 
İl Özel İdaresi yatırımları
 
Uluçay il özel idaresinin yatırımları hakkında da bilgi verdi; Köprü ve menfezler konusunda yatırım programına 45 Proje alındı. 15 Proje bitti, 24 proje devam ediyor. 6 proje ise beklemede. Sıcak asfalt konusunda da Çay Belediyesine 4 km, Pazarağaç Belediyesine 1,2 km, Sülün belediyesine 1 km, Emirdağ Belediyesine 4 km, Dinar Belediyesine 10 km, sıcak asfalt yapıldı. 2020 yılında alınan iş makinaları şöyle; 5 adet greyder, 2 adet dozer, 2 adet ekskavatör, 6 adet bekoloder, 11 adet damperli kamyon, 1 adet yükleyici, 3 adet çöp kamyonu, 2 adet hidrolik kırıcı ile vatandaşımıza daha iyi hizmet için toplam 25 milyon lira maliyetli alım yapıldı. İçme suyu yatırımları kapsamında şebeke yenileme, depo yapımı tamiri, ilave şebeke, hat değişimi, elektrik hattı, sondaj gibi 110 adet proje mevcut. Bunlardan bir kısmı tamamlandı, bir kısmı proje aşamasında, bir kısmı devam ediyor, bir kısmı ihale aşamasında. Bir kısmı ise teknik sebeplerle yapımı uygun değil. Kanalizasyon yatırım programında 63 kanalizasyon projesi var. Bunlardan tamamlanan, devam eden, proje aşamasında olan, ihale aşamasında olanlar var. 3 adet sulama projesi var. 2 tanesi proje aşamasında. Bunlar Bayat Çukurkuyu-Çay Deresinek. 1 tanesi de inşaat aşamasında. Bu da Evciler Gökcek’te yapımı devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının gönderdiği ödenek ve İl Özel İdaresinden ayrılan bütçe kapsamında güçlendirme işlerimiz devam ediyor. Güçlendirme ihaleleri köylere hizmet götürme birlikleri tarafından yapılıyor. Buna göre 7 okulun projesi tamamlandı ilçelere gönderildi. 4 okulun projesi bitmek üzere. 17 Okulun da projesi devam ediyor. İlçelerimizde “kadın kültür evi” projeleri devam etmekte olup, İl Özel İdaremiz bütçesinden Şuhut, Dinar, Çobanlar, Sinanpaşa, Bayat ve Bolvadin ilçelerimize gerekli maddi destek verilmiştir. İşlemler devam etmektedir.
 
“Siyasetimiz gönül kazanma ve kalpleri fethetme siyasetidir”
 
“18 yıldır Türkiye’de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk” diyen Uluçay, “Biz eserlerimizle varız. Türkiye şu anda milyarlarca liralık yatırımlarına devam ederken bir yandan da Libya’da, Suriye’de ve Azerbaycan’daki kardeşlerine destek vererek büyük destanlar yazıyor. Amacımız ülkemizin bekası, milletin huzuru, evlatlarımızın geleceği için dosta güven, düşmana korku salacak tarihî bir zaferle çıkmak istiyoruz. Gece-gündüz demeden millet için çalışıyor, milletin refah ve huzuru için koşturuyoruz. Siyasetimiz gönül kazanma ve kalpleri fethetme siyasetidir. Millete efendilik taslayanlarla aramızdaki en büyük farkın, bu gönül farkıdır. Afyonkarahisarlı aziz milletimizin efendisi değil, hizmetkârıyız.  Çünkü bizim rotamızı Afyonkarahisar halkı çiziyor, istikametimizi yine hemşerilerimiz belirliyor” dedi


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu