Türkiye

Gaziantep Hayvanat Bahçesi olağan seyrinde

Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde barınağından kaçan aslan, bakıcısına saldırdı. Saldırıya uğrayan bakıcı, diğer bakıcının müdahalesiyle hafif yaralı olarak kurtarıldı.

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, hayvanların beslenmek üzere kafeslerine alındığı sırada bir aslanın kaçarak bakıcıya saldırdığı kaydedildi. Yazılı açıklamada, “Gaziantep Hayvanat Bahçemizde beslenme yapıldığı sırada, aslanlardan birisi dikkatsizlik sonucu bakıcısını yaralamıştır. Durum kontrol altna alınmış olup, bakıcı personelimizin sağlık durumu iyidir. Personelimiz kontrol amaçlı olarak müyahade altına alınmıştır. Hayvanat bahçemiz, olağan seyrinde hizmete devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan saldırıya uğrayan bakıcı Cebrail K.’nın diğer bakıcı arkadaşının usta bir manevrayla saldırgan aslanı kendi üzerine çekip, arkadaşını kurtarmasıyla büyük bir facianın önlendiği öğrenildi.İğne ile uyuşturularak etkisiz hale getirilen aslanın daha sonra barınağına alındığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu