Belediyeler

Emirdağ’da Öncü Türk Kadınlar Sergisi

Bu yıl Hollanda’ya göç eden Türk işçilerin 60.yılı olması nedeniyle iki ülke arasında çeşitli kutlama ve etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda 60’lı yıllarda çalışmak için Hollanda – Haarlem şehrindeki ilk Türk kadın göçmenlerimiz ve onların güçlü başarılı kızlarının, torunlarının hikayelerinin anlatıldığı resim sergisi Afyonkarahisar Vali Yardımcımız Harun Reşit ve Hollanda Büyükelçiliğinin Çalışma ve Sosyal İşler Ataşesi Wiecher van der Laan katılımlarıyla açıldı.

Kadınların toplumdaki önemine vurgu yapan sergi, Türk kadınlarının Hollanda’ya göç hikayelerini ve başarı öykülerini resimler aracılığıyla anlatıyor. Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu da ilçemizde düzenlenen “Öncü Türk Kadınlar” resim sergisine katılarak desteklerini gösterdi.

Türk kadınının her zaman öncü olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu Türk kadınlarının tarihteki önemli yerini vurgulayarak, onların kültürel ve sosyal mirasa katkılarını önemsediğini belirtti. Serginin, kadınların güçlü ve etkileyici hikayelerini aktararak toplumda farkındalık oluşturmayı hedeflediğini ifade etti.

İçemizdeki Türk kadınlarının Hollanda’ya göç hikayelerini ve başarı öykülerini gözler önüne seren resim sergisine Afyonkarahisar Vali Yardımcımız Harun Reşit, Hollanda Büyükelçiliğinin Çalışma ve Sosyal İşler Ataşesi Wiecher van der Laan, Kaymakamımız Osman Bilici, Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu, Sergi Küratörleri; Havva Eryılmaz ile Feride Köycü, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekilimiz Adalet Atacan ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Emirdağlı Esrin Özgüler’in sunumunu gerçekleştirdiği Türk Kadın Öncüleri resim sergisi bir hafta boyunca Emirdağ Kadın Kültür Evi’nde sanatseverlerin hizmetinde olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu