Belediyeler

Emirdağ Yeni Devlet Hastanesi İnşaatı Hızla Yükseliyor

Her geçen gün daha fazla gelişip büyüyen ilçemizde birçok alanda önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu’nun yoğun çabaları sonrası başlayan Emirdağ Yeni Devlet Hastanesi inşaatında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Adaçal Mahallesinde yaklaşık 14.250 m² inşaat alanına sahip Emirdağ Yeni Devlet Hastanesi içerisinde acil servis, poliklinikler, ameliyathane, palyatif bakım ünitesi, yanık ünitesi, yoğun bakım ünitesi, doğumhane, diyaliz, diş polikliniği ve kan merkezi yer alacak. Bunun yanı sıra yeni hastanenin arsa sınırları içerisinde 150 araçlık açık otopark alanı ve helipist (helikopter pisti) bulunacak.

Hastane inşaatının belirlenen plan kapsamında ilerlediğini ifade eden Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu; “İlçemizin kalkınması ve güçlenmesi adına yaptığımız çalışmalar halkımızın istekleri doğrultusunda ilerliyor. Halkımız istiyor, biz gerekli çalışmalarımızı başlatıyor ve mücadelemizi veriyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde devlet hastanemiz tamamlanarak vatandaşlarımıza modern ve yüksek kalitede sağlık hizmeti sunacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu