AsayişTürkiye

Diyanet İşleri’nden ‘imam’ tepkisi!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Fethullah Gülen yapılanması mensubu kişiler hakkında “imam” ünvanı kullanılmasına tepki gösterdi.

ANKARA (İGFA) – Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘İmam’ tepkisi gösterdi. Erbaş paylaşımında, “İmam, Peygamber Efendimizin (S.A.S) en önemli vasıflarından biridir ve Onun dünyada yüz binlerce varisinin meslek unvanıdır. ‘İmam’ isminin FETÖ’nün temsilcileri için kullanılması kabul edilemez. Tüm kardeşlerimi bu konuda dikkatli olmaya davet ediyorum” çağrısında bulundu.

Erbaş ayrıca 15 Temmuz dolayısıyla sosyal medya hesabından yayımladığı videolou mesajında da din konusundaki cehaletin bir çok sosyal sorunlara neden olduğunu söyledi.

Ülkemizin geleceği için, destansı direniş ruhuyla #15Temmuz’da şehadete yürüyen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, vatan uğruna aynı ruhla destan yazan gazilerimize ve cesaretle mücadele eden milletimize şükranlarımı sunuyorum. #TürkiyeGeçilmezpic.twitter.com/KWSDimUDIT— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) July 15, 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu