Afyon Haber

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYOR, ONLARI GELECEĞE TAŞIYORUZ

DEERLERMZE SAHP ÇIKIYOR, ONLARI GELECEE TAIYORUZ

KARAHSAR KALEMZDE ÇEVRE TEMZL YAPILDI

      Deerlerimize sahip çkyor, onlar gelecee tayoruz. Tarihimize k tutan, medeniyetler beii Karahisar Kalesi’nde, geni kapsaml temizlik çalmas gerçekletirildi. Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik leri Müdürlüüne bal ekiplerimiz, ehrimizin simgesi olan tarihi Afyon Kalesi’nde hem çöpleri toplad, hem de genel temizlik çalmas yapt.

      Yerden yükseklii 226 metre olan Afyon Kalesi’nin, ehrimizin en önemli tarihi ve turistik mekânlarndan olduunu belirten Temizlik leri Müdürü Bar Dal, kalenin düzenli periyotlar ile temizlendiini ancak yaz aylarnda ziyaretçi saysnn artmas ile birlikte haftada bir kez ekiplerle genel temizlik yapldn ifade etti.

      Kale çk yolu, çevresi ve zirve noktasnda çalma yapldn aktaran Bar Dal; vatandalardan çevre temizlii konusunda daha duyarl olmalarn beklediklerini; özellikle surlarn alt taraflarna, sarp ve ulalmas zor bölgelere çöp atlmamasn istedi. ehrimizin tarihi deerlerine sahip çkan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile çalmalarn titizlikle sürdürüldüünü aktaran Bar Dal; “Tüm vatandalarmz, çevreyi kirletmemeleri ve tarihi kalntlara zarar verenleri de yetkililere ihbar etmeleri noktasnda duyarl olmaya davet ediyorum.” diye konutu.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu