Türkiye

Dağda kaybolan 3 yaşındaki Hazal’ı Mehmetçik buldu

Mardin’in Yeşilli İlçesine bağlı Sancar mahallesinde kaybolan 3 yaşındaki Hazal Capan 4 saat aramadan sonra evinden 4 km uzaklıkta Mehmetçik buldu.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)Sancar mahallesinde evinin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki Hazal Capan, ailesi jandarmaya haber verdi. Jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı bir arama başlattı. Jandarma ekipleri kırsal ve ağaçlık bölgede yaptığı arazi taraması sonucu 3 yaşındaki Hazal Capan evinden 4 km uzaklıkta ağaçlık ve dağlık bölgede buldu. Jandarma ekipleri tarafından bulunan Hazal Capan’nın sağlık durumu iyi olduğu belirtildi. Hazal Capan daha sonra ailesine teslim edildi.

Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, 3 yaşındaki kızımızın kaybolması ardından çok üzüldüklerini söyledi. Demir,” Kolluk kuvvetleri ile sürekli irtibat halinde olduk. Hazal’ın bulunması için Mehmetçiğimiz büyük çaba verdi. Çok şükür Sancar mahallemizde kaybolan 3 yaşındaki Hazal Capan 4 saat sonra kahraman Mehmetçiğimizin gayreti sonucu evinden 4 km uzaklıkta kırsal ve ağaçlık bölgede bulundu. Sağlık durumu çok iyi kızımızı ailesine teslim ettik. Gayretlerinden dolayı Mehmetçiklerimize teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi de kutluyorum.”dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu