Türkiye

Bursa’da Tarım AŞ’ye ‘çevre’ de eklendi

Bursa’da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle bugüne kadar örnek projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden TARIM A.Ş., bundan sonra yeşil alanlarının bakımı, temizliği, sulaması ve peyzaj düzenleme faaliyetlerini de yürütecek.

BURSA (İGFA) – Bursa’da çiftçilere yüksek verimli hayvan ırklarının temini, kaliteli fide, fidan ve tohumluk dağıtımı ve ekipman destekleri ile her zaman çiftçinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, tarımsal faaliyetler yürüten TARIM A.Ş’nin hizmet alanını daha da genişletti.

Bugüne kadar Hikmet Şahin Kent Hali’nin işletimi ile birlikte tarım ve hayvancılık konularında Bursa’ya katma değer sağlayan projeleri gerçekleştiren TARIM A.Ş. artık Bursa Tarım Hayvancılık Peyzaj Çevre İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş olarak hizmet verecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm yeşil alanlarının bakımı, temizliği, sulaması, şirket bünyesine yeni kazandırılan personel ve araçlarla yürütecektir.

KIRSALDA YATIRIMA DEVAM

Bursa Tarım ve Peyzaj A.Ş’nin yeni çalışma alanlarının kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantıya katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şirket bünyesine yeni katılan 400 personele hitap etti. Tarım A.Ş’nin 2023 yılına kadar 5 milyon fidan dağıtımı hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam ettiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Bu projede yaban mersini, ahududu, aronya gibi fideleri çiftçimizle birlikte toprakla buluşturuyoruz. Aynı zamanda pazar sıkıntısı yaşayan çiftçimize incir, yaban mersini gibi ürünlerde alım garantili sözleşmeler yaparak pazar ihtiyacını çözmüş olacağız. Hayvancılık noktasında ise küçükbaş hayvancılığı desteklemeye yönelik şu an çalışmakta olduğumuz 96+4 koyun – koç desteğini yakın zamanda açıklayacağız. TARIM A.Ş, bundan böyle, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir alanla Bursa’mıza hizmet verecek. Bu doğrultuda şirketimiz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm yeşil alanlarının bakımı, temizliği ve sulamasını kendi bünyesine kazandırdığı personel ve araç ekipmanlarla yürütecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu