Siyaset

Bursa Yıldırım’da CHP’den pahalılığa sergili protesto

Bursa’da CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı ilginç bir yöntemle hayat pahalılığını protesto etti.

BURSA (İGFA) – CHP Yıldırım İlçe Örgütü, Setbaşı Mahfel’de zamların vatandaşın hayatına etkilerini gösteren panoların yer aldığı bir “zam sergisi” açtı.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca , Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın ve Yüksel Özkan’ın da katıldığı sergide konuşan Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş,vatandaşın tek gündeminin hayat pahalılığı olduğunu aktardı.

2018 yılında AKP Genel Başkanın “bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz” dedikten sonra Doların 10 liraya, Euro’nun 11.50 liraya çıktığını hatırlatan Yeşiltaş, “Benzinin litresi 6.27 liradan 8.13 liraya, mazotun litresi 5.27 liradan 8.20 liraya, otogazın litresi 3.50 liradan 6.50 liraya yükseldi. Doğalgaz ve elektriğe yüzde yüzün üstünde zam yapıldı.Yaşamın her alanında çok ciddi fiyat artışları gerçekleşti. Kısacası iğneden ipliğe her şeye zamyapıldı.İflas etmiş bir ekonomiyi zamlarla kurtarmaya çalışılıyorlar. Bu zamlar artık yoksul ve dar gelirli insanlarımız üzerinde zulme dönüşmüş durumda” diye konuştu.

Alkışlı protestolar eşliğinde konuşmasını sürdüren Yeşiltaş, artan enflasyona rağmen işçinin, emeklinin, memurun maaşlarının aynı oranda artmadığını aktardı. 

Vatandaşın tek gündeminin geçim sıkıntısı olduğunu dile getiren Yeşiltaş, “İşte buradan yüksek sesle zamlara, işsizliğe, yoksulluğa dur diyoruz. Zaman ekmeğimizi ve geleceğimizi çalanlara artık dur deme zamanıdır. Ekonomik sorunların sıkıntıların bedelini vatandaş, sefasını yandaş sürüyor. Bu duruma müsaade etmeyeceğiz. Ne ezen, ne ezilen insanca hakça bir düzen diyeceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu