Yaşam

Bursa Osmangazi’de peçetelerden sanat eseri

Bursa’da Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesinde açılan dekoratif ahşap süsleme kursundan faydalanan kursiyerler, hünerli elleriyle peçeteleri adeta bir sanat eserine dönüştürüyor.

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan OSMEK, açtığı dekoratif ahşap süsleme kursuyla öğrencilere eskitme, çatlama, pasta rölyef, doku ve mum tekniklerini öğretiyor. Bunun yanı sıra kursiyerler, ahşap üzerine peçete dekupajı yaparak çeşitli tepsiler, seramikler, biblolar ve hediyelik eşyalar üretiyor.

Kursun özellikle ev hanımları tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten kurs eğitmeni Nevin Yüksel, toplam 200 saatlik kursumuzda dönem boyunca farklı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleşen kursa olan taleplerin kendilerini oldukça sevindirdiğini belirten Yüksel, “Burada herkesin farklı bir hikayesi var. Hep birlikte el emeği göz nuru eserler ortaya çıkarıyoruz. Tüm kursiyerlerimi yürekten kutluyorum” dedi.

Kursiyerlerden Aslı Yıldırım ise kursun kendisinde terapi etkisi yarattığını belirterek, kimsenin evde vaktini boş geçirmemesini istedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu