TürkiyeYaşam

Bursa Osmangazi’de 15 Temmuz sergisi

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak ve şehit düşenleri anmak için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı işbirliğiyle fotoğraf sergisi düzenledi.

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi’nin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz’u unutmamak adına düzenlediği fotoğraf sergisi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde açıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve dikkatle incelediği sergide, 15 Temmuz darbe girişimine karşı halkın kahramanlık destanının anlatıldığı 58 adet fotoğraf yer aldı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sergi açılışına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa Bölge Müdürü Ali Fuad Gölbaşı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Demir, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları ile meclis üyeleri katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen hain işgal girişimine karşı milletin göstermiş olduğu mücadeleyi, azmi ve bunun karşılığında alınan zaferi tekrardan hatırladıklarını söyledi. Tüm şehitleri rahmetle andıklarını ifade eden Başkan Dündar, 15 Temmuz gecesi yaşananların milleti uyandırdığını vurgulayarak, “Algı operasyonlarıyla ülkemizi bölmeye çalışanlar oldu. Bizler, onlara karşı kısa zamanda çok yol aldık. Milli ve savunma sanayimizle tüm dünyaya örnek olduk. Bundan sonraki süreçte el birliğiyle ilerlemeye devam edeceğiz. Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız bizim için önemli bir unsurdur. 84 milyon bu bayrağın altında tek yumruktur. O gece bu destanı yazan ve bir milletin kaderini değiştiren şehitlerimize, gazilerimize ve zulme karşı duran her vatan evladına minnettarız. Belediye olarak, bu destanı açtığımız sergiyle unutmamak ve unutturmamak istiyoruz. Allah düşmana hiçbir zaman fırsat vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa Bölge Müdürü Ali Fuad Gölbaşı ise yaptığı konuşmada, “O gece binlerce kahramanımız ve yüzlerce araç, tank paletlerinin altında ezilirken; milletimiz iradesini ezdirmedi. Milletimiz, o gece şanlı bir direniş gösterdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak bu direnişin fotoğraflarını Osmangazi Belediyesi işbirliğiyle sergilemek istedik. Son derece müstesna bir mekanda sergimizi vatandaşlarımıza sunduk. Desteklerinden dolayı Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyor, tüm şehitlerimize rahmet diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu