Ege Bölge

Bursa gönül köprüsünde Ağrı’ya ağırladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ‘Şehirden Şehire Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Samsunlu çocukların ardından şimdi de Ağrılı öksüz ve yetimler ile şehit ve gazi çocuklarını hafta sonu Bursa’da ağırladı.

BURSA (İGFA) – Dünya Yetimler Günü’nde Bursa’da yaşayan yetim ve öksüz çocukların gönüllerini alıp, onların hayallerini gerçekleştirmek amacıyla başlatılan ve ‘Şehirden Şehire Gönül Köprüsü’ adıyla tüm Türkiye’yi saracak şekilde büyüyen proje kapsamında geçtiğimiz ay Samsunlu yetim ve öksüzler ile şehit ve gazi çocukları Bursa’da ağırlanmıştı. Projenin yeni konukları Ağrılı çocuklar oldu.

Ağrı Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında öğretmenleriyle birlikte Ağrı’dan gelen 110 orta öğretim ve lise öğrencisi hafta sonu Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldu. Bursa’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini görme imkanı bulan öğrenciler, Bursa ziyaretlerinin son gününde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile bir araya geldi.

Başkan Aktaş’ın Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonu’nda Ağrılı misafirleriyle bir araya geldiği program sohbet havasında geçti. Öğrencilerle tek tek tanışan ve onlarla sohbet eden Başkan Aktaş, sesine güvenin 3 öğrenci arasında da şarkı yarışması yaptırdı. Muhammet Levent, Sevim Aras ve Muhammet Aslan adlı öğrencilerin söylediği parçalar beğeniyle dinlenirken, Başkan Aktaş, üç öğrenciyi de birinci ilan edip, onlara çeşitli hediyeler verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu