Belediyeler

Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu’dan İnşaat Çalışmaları Devam Eden Mesa Lastik Fabrikasına Ziyaret

Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu, Kaymakamımız Osman Bilici ile birlikte Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat çalışmaları devam eden ve tamamlandığında Türkiye’nin en büyük lastik fabrikası olacak Mesa Lastik Fabrikası alanında kapsamlı incelemelerde bulundu. Fabrika sahasını gezen Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu projenin ilerleyişi hakkında yetkililerden detaylı bilgiler aldı.

İnceleme sırasında, fabrikanın inşaat süreci, altyapı çalışmaları ve üretim hattının kurulumu gibi teknik detaylar alan Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu projeyi yürüten ekibi tebrik ederek, çalışmaların hızla tamamlanması için desteklerinin süreceğini belirtti.

Türkiye’nin en büyük otomotiv lastiği fabrikasında çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu; “Mesa Lastik Fabrikası sadece Emirdağ için değil, bölgemiz için de büyük bir ekonomik atılım olacak. F 16, İHA – SİHA lastiği başta olmak üzere uçak lastiğinden bisiklet lastiğine kadar her türlü lastiği üretecek olan fabrikanın tamamlanmasıyla birlikte binlerce kişiye istihdam sağlanacak ve bölge ekonomisine önemli katkılar sunacak. Ayrıca ileri teknoloji kullanarak üretim yapacak olan fabrika çevre dostu uygulamalarla faaliyet gösterecek.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu