Belediyeler

Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme Ve Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Tüm il ve ilçelerde eş zamanlı olarak yapılan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” ilçemizde Kaymakamımız Osman Bilici başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu, Cumhuriyet Savcımız Süleyman Kaan Yılmaz ve ilgili kurum amirlerimiz katıldı.

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürümüz Mehmet Akif Çalgam Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddet Olayları Kayıt ve Risk Değerlendirme Formu, aile içi ve kadına karşı şiddet olaylarını önleyici ve koruyucu tedbirler ve Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgiler verdi.
Kadına yönelik şiddetle mücadele alanında sunulan hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi amacıyla kurumların sorumlulukları, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair konularıyla devam eden toplantı yapılan değerlendirmelerin ardından görüş ve önerilerin belirtilmesi ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu