Türkiye

Bakan Yanık, Diyarbakır annesi Ayşegül Biçer ile görüştü

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Diyarbakır annesi Ayşegül Biçer ile görüştü.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık,  2018 yılında 17 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Mustafa’ya kavuşmak umuduyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 3 Eylül 2019’dan bu yana oturma eylemi yapan ve dün oğlunun güvenlik güçlerine teslim olduğu müjdesini alan Ayşegül Biçer ile telefonda görüştü.

Oğlu terör örgütünün elinden kurtulan annenin sevincine ortak olan Bakan Yanık, “Allah bir daha böyle kederler göstermesin. Sizin mücadeleniz, oradaki bütün annelerin mücadelesi çok önemli. Ama sizin bir farkınız var. Siz ağır hastalığınıza, o kadar tehdide ve baskıya rağmen o kararlılıktan hiç vazgeçmediniz.” ifadelerini kullandı. Yanık, sağlık sorunu yaşayan Ayşegül Biçer’e şifa diledi.

Bu zaferin Türkiye’nin zaferi olduğunu dile getiren Ayşegül Biçer de, Bakan Yanık’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Sayın Bakanım belki anneler mücadele etti ama Allah razı olsun devletim de dağlarda, kırsalda mücadele etti. Biz burada feryat ettik, onlar orada mücadele etti. Bu zafer Türkiye’nin zaferidir. Birlik ve beraberlik içinde kazandık. PKK ve siyasi kolu HDP iyi bilsin ki bu nöbet devam edecek. İlk gün de söylemiştik, tek bir evlat, tek bir terörist kalmayana, Kandil tamamen çökünceye kadar bu mücadele devam edecek.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu