Türkiye

Bakan Koca: “Tedbirlere dikkat azaldı ancak herkes yapıyor diye adım atmayacağız”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Bakan Koca,tedbirlere dikkatin azaldığını gözlemlediklerini söyledi.

ANKARA (İGFA) – Koronovirüs Bilim Kurulu toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en az 2 doz aşı olmadan ve üzerinden belirli bir süre geçmeden bağışıklık elde edilemediğini belirterek, “Birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumluluk alarak, sorumlu birey olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir. Kısıtlama günlerine geri dönmeyi istemiyoruz. Buna mecbur kalacağımız bir durum şu an için yok ama bu olmayacak anlamına gelmiyor” diye konuştu.

“HERKES YAPIYOR DİYE BİR ADIM ATMAYACAĞIZ”

Bakan Koca, “Şu an aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87’si aşısı tamamlanmamış kişiler. Hastanede yatan hastalarımızın yüzde 95’i aşısı tamamlanmamış kişiler” dedi. “Önceliğimiz sorumlu birey olarak kendi tedbirlerini alarak topluma karşı ödevini yerine getirmesi gerekmektedir” diyen Bakan Koca, “Herkes yapıyor, herkes istiyor diye bir adım atmayacağız. Kısıtlamalar dolu bir toplumsal hayat hiçbirimizin tercihiği ve önceliği değildir. Yapılan değerlendirmelerde tedbir alınması gerekirse bunu sizlerle paylaşacağım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu