Ege Bölge

İmamoğlu’ndan çevre düşmanı yatırımlarla mücadele mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar’daki plan yapma yetkisinin Cumhurbaşkanlığı kararıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredilmesi, söz verilen tarihte bitirilemeyen Melen Barajı ve ‘Beton Kanal’la ilgili 3 önemli konuda uyarılarda bulundu.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, günde 500 bin metreküp içme suyunu arıtacak, 540 milyon liraya mal olan Ömerli Emirli 2. Kademe İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni törenle hizmete açtı.

Açılışta konuşan Başkan İmamoğlu, Melen Barajı ve 'Beton Kanal' olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul konusunda uyarılarda bulundu.

“Biz; çevreci, insan odaklı, çocuklarımızın geleceğini teminat altına alan yatırımları yapmaya adım adım devam edeceğiz” diyen Başkan İmamoğlu, “Çocuklarımızın geleceğini tehdit eden, bugün yaşayan insanlarımızın torununu bile borçlandıran, anlamsız, çevre düşmanı yatırımlara karşı en dirençli şekilde mücadelemizi vereceğiz. Ülkemizi, şehrimizi, insanlığımızı, insanları, dünyamızı koruyacak işleri yapmaya da bütün kurum, kuruluşları davet ediyorum” dedi.

İkinci uyarısını, İstanbul’un su sorununu çözecek proje olarak tanıtımı yapılan Melen Barajı konusunda yapan İmamoğlu, Melen meselesinin, İstanbul ve ülkemiz adına çok hoş olmayan bir sürece doğru gittiği konusunda tereddütleri olduğunu belirtti. Kanal İstanbul ile ilgili ahkam kesenlere de göndermelerde bulunan Başkan İmamoğlu’nun son uyarısını “Beton Kanal” konusunda yaptı.  

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu