Türkiye

Ahmet Çolakbayrakdar’dan TEKNOFEST hazırlığı

Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ülkenin teknolojik kalkınmasına ve teknolojiyi üreten nesillerin yetiştirilmesi adına büyük destek verdiği TEKNOFEST’E hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Bilimsel projelerle fark oluşturduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, gençlerin daha güçlü bir alt yapıyla yetişmeleri ve hayallerini gerçekleştirmeleri için sürdürülebilir projeler geliştirdiklerini söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, TEKNOFEST’E hazırlanan Erciyes Üniversitesi Mühendisler Birliği Kulübü, Erudite Takımı ve lise öğrencilerin katılımı ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıda, öğrencilerle sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar, onların yapmış olduğu projelerini dinledi.

“Büyüyen, gelişen Türkiye’nin gelecekte daha neler yapabileceğinin örneklerini gençlerimiz en güzel şekilde ortaya koyuyor” diyen Başkan Çolakbayrakdar, ülkenin teknolojik kalkınmasına ve teknolojiyi üreten nesillerin yetiştirilmesine katkı sağladıklarını vurgulayarak, “Teknoloji meraklısı ve genç kardeşlerimizin ürettiği ürünlerin endüstriyel hale gelmesini veya genç beyinlerin keşfedilmesi noktasında bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz ve Kocasinan Akademi ismine yakışır bir şekilde çalışmaların yapılmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi’nin Türkiye genelinde bilimsel ve teknoloji alanında en güzel imkanı sağlayan belediye olduğunu belirten takım kaptanları ise desteklerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu