Afyon Haber

Afyonkarahisar’da Vali Gökmen Çiçek, Covid-19 tedbirlerini denetledi – Afyon Haber

01 Ekim 2020 – 22:32 – Güncelleme: 01 Ekim 2020 – 22:37

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği Covid-19 Tedbirleri Denetimi Genelgesi doğrultusunda Vali Gökmen Çiçek koordinasyonunda 17 ilçede Kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk görevlilerinin katılımı ile denetimler gerçekleştirildi.

Vatandaşların maske, mesafe ve hijyen konularına uyup uymadıklarını denetleyen Vali Gökmen Çiçek, salgınla etkili bir biçimde mücadele edebilmek için hepimize büyük görevler düştüğünü ve bu konu da duyarlı davranılması gerektiğini ifade etti.

Uymadığımız Her Tedbir Başka Canların Kaybına Neden Oluyor
Virüse yayılma fırsatının tedbirlere uyulmayarak verildiğine dikkati çeken Vali Gökmen Çiçek: “Kontrollü sosyal hayatın devamı, salgınla mücadelede aylardır yoğun mücadelede veren sağlık elemanlarımız ve kolluk güçlerimize destek olmak için hepimizin üzerine düşeni yapması gerekmektedir. Uymadığımız her tedbir başka canların kaybına, Covid-19’un daha fazla kişiye bulaşmasına zemin hazırlıyor. Aylardır bütün dünya ülkeleriyle beraber ülkemizde de yoğun mücadele verilmekte. Afyonkarahisar’da da İl Salgın Denetim Merkezi bünyesinde oluşturulan Mahalle Denetim Ekipleri ile Uyarıcı ve Uzman Denetim Ekipleri aracılığı ile yoğun denetimler gerçekleştiriliyor. Lütfen bizlerde Sağlık İçin Hepimiz İçin alınan tedbirlere uyarak, bu mücadeleye destek olalım” dedi.

Vaka Sayılarında Yetkili Ağızların Açıklamalarını Dikkate Alın
Vaka sayılarıyla alakalı olarak yetkili ağızlardan yapılan açıklamalara itibar edilmesi gerektiğini dile getiren Vali Gökmen Çiçek: “Pandemi sürecindeyiz. Bu konu da yetkili ağızlardan yapılmayan açıklama ve sayılara lütfen itibar edilmesin. Afyonkarahisar’da vaka sayıları düşüştedir.  Ancak bunu söylemekten korkar durumdayız. Çünkü bir anda patlama yapma ihtimali var. Şuan kontrol altında ancak daima dediğim gibi salgınla etkili mücadele için en kötüsü bizmişiz gibi düşüneceğiz. Vaka sayıları çok daha yüksekmiş gibi hareket edeceğiz. Bu işin şakası yok. Bir günde 70-60-50 kişiye bile bulaşabiliyor. Belli yerlerde düğünlerin yasaklanması ile çok ciddi düşüş olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, yurttaşlara maske ve dezenfektan dağıtarak, alınan tedbirler konusunda duyarlı davranılmasını istedi.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu