Afyon Haber

Afjet Afyonspor’da toplanma tarihi değişti ! – SPOR

Afjet Afyonspor’lu futbolcular, salgın hastalık nedni ile ara verilmesi ardından uzun zamandır çalışmalarına evlerinde devam ediyordu. Futbolcular bugün kulüp tesislerinden toplanıp yarından itibaren antrenmanlara Kocatepe Spor Kompleksi’nde devam edeceklerdi. Ancak son alınan kararla bu tarih 19 Haziran’a ertelendi.

Afjet Afyonspor Teknik Direktörü Ferruh Özgün, geçtiğimiz hafta sona yaptığı açıklamada, teknik heyetin 8 Haziran Pazartesi günü Afyon’da olacağını ve futbolcuların konaklayacağı otel ve tesislerde alınan koronavirüs önlemlerini inceledikten sonra 9 Haziran Salı günü tüm futbolcuların Afyonkarahisar’da olacaklarını bildirmişti.

Ancak son anda alınan bir kararla toplanma tarihi değiştirilerek mor beyazlı futbolculara 19 Haziran 2020 tarihinde Afyon’da olmaları istendi. Teknik Direktör Özgün, futbolcuların kulüp tesislerinden toplandıktan sonra aynı gün içerisinde koronavirüs testinden geçeceklerini, daha sonra da çalışmalara kaldığı yerden devam edeceklerini belirtti.

Teknik Direktör Ferruh Özgün “Tüm kulüpler gibi biz de zor bir süreçten geçiyoruz. Futbolcularımız uzun bir süre sahalardan uzak kaldılar ve çalışmalara evlerinde devam ettiler. Ancak bu açığı kısa sürede kapatacak güce sahibiz. Kendi tesislerimizde toplanıp antrenmanlara başladıktan sonra Play-off’a odaklanacak ve çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda sürdüreceğiz” dedi.

Teknik Direktör Ferruh Özgün, oyuncularına güvendiğini ve ligin kalan haftalarında iyi sonuçlar alarak Play-of’a yükseleceklerine inandığını ifade etti. Özgün, alt liglerdeki kalan maçların değişik bir statüde oynanması ile ilgili görüşmelerinde hala gündemde olduğunu sözlerine ekledi. Kaynak : Haber Kurye 


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu